خواص و مضرات زعفران

Image for post
Image for post

خواص زعفران

آشنایی با زعفران

زعفران برای قلب و مغز بسیار مهم می باشد. زعفران ضدالتهاب و ضدسرطان می باشد و باعث می شود تا از بی خوابی جلوگیری کرد و کلی فواید دیگر برای سلامت بدن دارد. در این نوشته می خواهیم در مورد خواص زعفران مطالب جالبی را برای شما قرار دهیم.

زعفران ادویه پر فایده و مفیدی است و خواص بسیار زیادی دارد که همگی این خواص را نمی توان به طور کامل در یک مقاله گنجاند ، به همین جهت خلاصه ای از خواص این ادویه ارزشمند را برایتان جمع آوری کرده ایم. برای شناخت بیشتر مهم ترین خواص زعفران در ادامه با پارسی دی همراه باشید.

خواص زعفران

زیبای و شادابی پوست

آبرسانی به پوست

شفافیت پوست

درمان اختلالات نعوذ

فواید زعفران برای زنان باردار

سرعت بهبودی زخم ها

سلامت قلب و عروق

درمان بافت پوست

خواص ضد سرطان

سلامت کبد

درمان خشکی پوست

درمان ریزش مو

کسانی که می خواهند از ریزش ناخواسته ی موی خود جلوگیری کنند بهتر است زعفران را در دستور خود قرار دهند. این ادویه دارای فواید زیادی برای سلامت پوست و مو می باشد که از گذشته مورد توجه مردم قرار گرفته است.

استفاده از مواد شیمیایی برای درمان ریزش مو دارای عوارض مختلفی می باشد که بهتر است از داروهای طبیعی و گیاهی استفاده شود ، زعفران را می توان به صورت ماسک طبیعی برای درمان و کاهش ریزش موهای سر استفاده کنید.

تنظیم چرخه قاعدگی

درمان جای زخم

رژیم لاغری و کاهش وزن

درمان التهاب مفاصل

تقویت بینایی چشم

کسانی که مشکل بینایی دارند می توانند از زعفران استفاده کنند. این ادویه بر ژن هایی که مقدار اسید چرب غشای سلولی را تنظیم می کنند اثر گذاشته و باعث می شود تا قوه بینایی شما بهتر شود.
بی‌خوابی را درمان می‌کند

درمان بی خوابی

درمان اضطراب و افسردگی

روشن تر شدن پوست

سلامت و تقویت مغز

درمان لک ، جوش و آکنه

کمک به درمان آسم

تقویت سیستم ایمنی بدن

درمان جای نیش حشرات

هضم بهتر غذا

درمان التهاب

رفع کدری پوست

مضرات زعفران

مصرف زیاد زعفران

مصرف بیش از ۵ میلی گرم زعفران در روز می تواند مشکلاتی زیادی برای بدن ایجاد کند. از این مشکلات می توان به خون دماغ شدن ، یرقان ، زرد شدن رنگ پوست ، مسمومیت شدید غذایی ، اسهال ، زرد شدن رنگ چشم ها و بی حسی پلک ها اشاره کرد.

مضرر برای مادران شیرده و باردار

علاوه بر مادران باردار ، مادران شیرده هم نباید بدون مشورت پزشک دوز بالای زعفران مصرف کنند. مصرف زعفران در مادران شیرده باعث می شود رنگ های مصنوعی از طریق شیر مادر به بدن کودک وارد شوند و باعث مسمومیت کودک شوند.

Written by

My enemies make me stronger.

Get the Medium app

A button that says 'Download on the App Store', and if clicked it will lead you to the iOS App store
A button that says 'Get it on, Google Play', and if clicked it will lead you to the Google Play store