یک دسر خوشمزه و مجلسی

Image for post
Image for post

حلوای کدو حلوایی یکی از حلواهای خاص ایرانی است که طعم بسیار خوبی و رنگ آن عالی است که می توانید این حلوای خوشرنگ و خوشمزه را جایگزین حلوای ساده کنید و برای اموات خود از این حلوا بپزید و پخش کنید. علاوه بر این از حلوای کدو حلوایی می توانید به عنوان یک دسر خوشمزه هم برای مجالس خود بهره ببرید.

مواد لازم برای ۴ نفر

  • شکر ۱ لیوان
  • کدو حلوایی نصف کدوی متوسط
  • گلاب ۲ قاشق غذاخوری
  • آب ۱ لیوان
  • روغن مایع نصف لیوان
  • عصاره یا پودر هل مقدار کمی
Image for post
Image for post

دستور پخت حلوا کدو حلوایی

ابتدا نصف یک کدو حلوایی متوسط را پوست می گیریم و خرد می کنیم و داخل قابلمه ای می ریزیم (می توانیم کدو ها را به همراه ۲ قاشق شکر اجازه دهیم تا بخار پز شود و یا آن را آبپز کنیم) و تا نصف کدوها را آب بگیرد آب می ریزیم و روی حرارت ملایم می گذاریم تا بپزد.

مرحله دوم

پس از پخت کدو ها را رنده ریز می کنیم و یا در میکسر می ریزیم و پوره شده تحویل می گیریم.آب را داخل قابلمه ای می ریزیم و شکر را به آن اضافه می کنیم و روی حرارت ملایم قرار می دهیم و آرام با قاشق هم می زنیم تا شکر در آب حل شود.

مرحله سوم

سپس اجازه می دهیم تا شربت اطراف قابلمه شروع کند به جوشیدن و بعد گلاب و هل را به آن اضافه می کنیم(در اینجا هل را نیز اضافه می کنیم) و ۲ دقیقه بعد قابلمه را از روی حرارت بر می داریم و کنار می گذاریم. تابه ای را انتخاب می کنیم.

مرحله چهارم

حالا آرد را داخل آن الک می کنیم و بعد تابه را روی حرارت نسبتا کم قرار می دهیم و شروع می کنیم مداوم به تفت دادن آرد به مدت ۱۰ دقیقه تا بوی خامی آن از بین برود، ولی رنگ آرد تغییر نکند. سپس روغن مایع را به آرد اضافه می کنیم.

مرحله پنجم

سپس به خوبی تفت می دهیم تا کاملا آرد با روغن مخلوط و یکدست شود و بعد کدو پوره شده را اضافه می کنیم و تفت می دهیم تا همگی مواد کاملا به خود یکدیگر بروند و در آخر شربت گرم را کم کم اضافه می کنیم و با حلوا مخلوط می کنیم.

مرحله ششم

(مواظب باشید شربت به روی صورتتان نپاشد و حتما کم کم اضافه شود) و مداوم هم می زنیم تا حلوا منسجم شود.حلوا آماده شده را در ظرف می ریزیم و به هرمدل که تمایل داریم روی آن شیارهایی ایجاد می کنیم و یا با گل سرخ و انواع مغزیجات روی آن را تزئین می کنیم و نوش جان کنید.

منبع : https://hourselizabeth.blogspot.com/2020/05/blog-post_20.html

Written by

My enemies make me stronger.

Get the Medium app

A button that says 'Download on the App Store', and if clicked it will lead you to the iOS App store
A button that says 'Get it on, Google Play', and if clicked it will lead you to the Google Play store