طرز تهیه کمپوت سیب

Image for post
Image for post

کمپوت سیب

کمپوت سیب یکی از دسرهای خوشمزه و پرطرفدار در سراسر جهان است که در کشور عزیزمان ایران بیشتر برای تقویت بیماران مورد استفاده قرار می گیرد. از کمپوت سیب می توانید در انواع کیک های ساده و کیک های تولد هم استفاده کنید.

با مقدار موادی که در این دستور قرار گرفته است می توانید برای ۴ نفر کمپوت سیب تهیه کنید. در صورتی که می خواهید مقداری کمتر یا بیشتری کمپوت سیب تهیه کنید کافیست مقدار مواد را ضرب یا تقسیم کنید. با آموزش تهیه کمپوت سیب با پورتال پارسی دی همراه باشید.

مواد لازم برای ۴ نفر

مواد لازم کمپوت سیب

  • سیب ۴ عدد
  • گلاب به اندازه دلخواه
  • پوست لیمو ترش ۲۰ گرم
  • شکر یا عسل ۴ قاشق غذاخوری

دستور تهیه

طرز تهیه کمپوت سیب

و بعد شکر یا عسل را اضافه می کنیم و هم می زنیم تا سریعتر در آب حل شود و پوست لیمو را نیز داخل آب می اندازیم و صبر می کنیم تا آب چند جوش بزند و آن وقت سیب ها را نیز به مواد کمپوت می افزاییم تا جوش بخورند.

بعد از ۵ دقیقه بعد از جوشیدن سیب ها را تست کنید هر کدام که نرم شده بودند از داخل شهد بیرون بیاورید و در ظرفی قرار می دهیم. بهترین حالت این است که نگذاریم سیب ها کاملا نرم شوند و کمی سفت باشند که دندان بگیرد

اما اگر برای افراد مسن این کمپوت را آماده می کنید بهتر است بگذارید نرم شوند. تمامی سیب ها را که از شهد بیرون آوردیم اجازه می دهیم تا شربت بجوشد و به اندازه ۱ و نیم لیوان آز آن بماند و بعد حرارت را خاموش می کنیم

و سیب ها را در ظرف مورد نظر می ریزیم و اگر تمایل داشتید کمی گلاب به شربت باقی مانده می افزاییم و روی سیب ها شربت را می ریزیم سپس سیب ها را در یخچال قرار می دهیم تا کمپوت خنک شود و بعد نوش جان کنید.

منبع : https://parsiday.com/2752-kompoot-sib/

Written by

My enemies make me stronger.

Get the Medium app

A button that says 'Download on the App Store', and if clicked it will lead you to the iOS App store
A button that says 'Get it on, Google Play', and if clicked it will lead you to the Google Play store