طرز تهیه ژله آکواریوم

Image for post
Image for post

ژله آکواریوم

ژله آکواریوم یکی از انواع ژله های بسیار شیک و مجلسی ایرانی است که همانطور که از نامش مشخص است شبیه به آکواریوم ماهی است. از این ژله خوشمزه می توانید به عنوان یک دسر مجلسی در مهمانی های خود استفاده کنید.

با مقدار موادی که در این دستور قرار گرفته است می توانید برای ۴ نفر ژله آکواریوم تهیه کنید. در صورتی که می خواهید مقداری کمتر یا بیشتری ژله رولی تهیه کنید کافیست مقدار مواد را ضرب یا تقسیم کنید. با آموزش تهیه دسر ژله آکواریوم با سایت پارسی دی همراه باشید.

مواد لازم برای ۴ نفر

مواد لازم ژله آکواریوم

  • پاستیل ماهی ، برگ و جلبک ۱ بسته

دستور تهیه

طرز تهیه ژله آکواریوم

و ۱ لیوان آب سرد به آن اضافه می کنیم و با قاشق مخلوط می کنیم و در ظرف پیرکس که به شکل مستطیلی باشد تا یک بند انگشت ژله می ریزیم و ظرف را در یخچال به مدت ۱۵ الی ۲۰ دقیقه قرار می دهیم تا نیم بند شود.

سپس از یخچال ظرف را بیرون می آوریم و پاستیل های به شکل ماهی،برگ ،جلبک و یا هر مدل پاستیلی که ما را به یاد دریا می اندازد می توانیم در ژله قرار دهیم البته بهتر است کمی پاستیل ها را در ژله فرو کنیم تا مطمئن شویم ژله را که روی آن ها می ریزیم روی ژله بالا نمی آیند.

سپس با ملاقه کم کم باقی ژله را روی پاستیل ها می ریزیم و ظرف را در یخچال قرار می دهیم.پس از ۴۵ دقیقه بعد ژله را از یخچال بیرون می آوریم و با شکلات های سنگی و بیسکویت پودر شده روی آن را تزئین می کنیم.نوش جان

منبع : https://parsiday.com/3571-jele-akvariom/

Written by

My enemies make me stronger.

Get the Medium app

A button that says 'Download on the App Store', and if clicked it will lead you to the iOS App store
A button that says 'Get it on, Google Play', and if clicked it will lead you to the Google Play store