طرز تهیه پیاز سوخاری

Image for post
Image for post

طرز تهیه پیاز سوخاری

با مواد لازم موجود در این آموزش آشپزی فست فودی می توانید برای ۴ نفر بریانی تهیه کنید ، در صورتی که می خواهید مقدار کمتر یا بیشتری بریانی تهیه کنید می توانید با ضرب و تقسیم کردن مواد ، مقدار مناسب مواد لازم را اندازه گیری کنید ، در ادامه با پارسی سرا همراه باشید.

مواد لازم برای 4 نفر

مواد لازم پیاز سوخاری

  • آرد گندم ۱ لیوان
  • ماست نصف لیوان
  • پیاز سفید بزرگ ۱ عدد
  • پودر سیر ۱ قاشق چایخوری
  • سرکه سفید ۱ قاشق غذاخوری
  • نمک و فلفل سیاه به اندازه کافی

دستور پخت پیاز سوخاری

طرز تهیه پیاز سوخاری

و کنار می گذاریم.در کاسه ای آرد را می ریزیم و پودر سیر و کمی نمک و فلفل سیاه به آن می افزاییم و با هم مخلوط می کنیم و در ظرفی کوچک ترجیحا گود روغن به اندازه ای می ریزیم که پیازها در آن شناور باشند و روی حرارت کم قرار می دهیم تا به مرور زمان داغ شود.

کاسه محتوی مخلوط ماست؛شیر و سرکه و کاسه مخلوط آرد را کنار هم قرار می دهیم و پیازهای حلقه شده را ابتدا داخل کاسه مخلوط ماست می زنیم تا همه نقاط پیاز آغشته به آن شود و بعد بیرون می آوریم و پیاز را داخل کاسه مخلوط آرد قرار می دهیم

تا کاملا آغشته به آرد شود و مجددا در مخلوط ماست و بعد در مخلوط آرد می زنیم و بلافاصله داخل ظرف روغن داغ شده آرام قرار می دهیم.می توانیم همگی پیازها رابا مواد که کاور کردیم در سینی قرار دهیم و بعد یکی یکی داخل روغن سرخ کنیم.

دقت باید کرد که نباید پیازها به یکدیگر بچسبند پس عجله نباید کرد که زود بخواهیم همگی آن ها را سرخ کنیم باید با صبوری با فاصله در روغن سرخ کنیم. پس از اینکه هر کدام از پیاز ها سرخ شدند در توری آن ها را می گذاریم تا روغن اضافه آن ها خارج شود.

می توانید در آخر سرخ شدن همگی پیازها کمی سیب زمینی نیز سرخ کنید و از پیاز سوخاری و سیب زمینی سرخ شده برای تزئین بشقاب همبرگر استفاده کنید و یا به تنهایی پیاز سوخاری ها را با سس کچاپ نوش جان کنید.

منبع : https://parsisara.com/piyaz-sokhari-2859/

Written by

My enemies make me stronger.

Get the Medium app

A button that says 'Download on the App Store', and if clicked it will lead you to the iOS App store
A button that says 'Get it on, Google Play', and if clicked it will lead you to the Google Play store