طرز تهیه هات چاکلت

Image for post
Image for post

هات چاکلت

هات چاکلت یکی از انواع نوشیدنی های خوشمزه و پرطرفدار در جهان است که به صورت داغ سرو می شود. هات چاکلت در میان ایرانیان با نام شکلات داغ هم شناخته می شود که همان ترجمه هات چاکلت در زبان فارسی می باشد.

با مقدار موادی که در این دستور قرار گرفته است می توانید برای ۴ نفر هات چاکلت تهیه کنید. در صورتی که می خواهید مقداری کمتر یا بیشتری هات چاکلت تهیه کنید کافیست مقدار مواد را ضرب یا تقسیم کنید. با آموزش تهیه هات چاکلت با پارسی دی همراه باشید.

مواد لازم برای ۴ نفر

مواد لازم هات چاکلت

  • وانیل مقدار کمی
  • نمک مقدار خیلی کمی
  • شکر ۲ قاشق غذاخوری
  • پودر کاکائو ۲ قاشق غذاخوری

دستور تهیه

طرز تهیه هات چاکلت

و ۱ فنجان آب جوش را کم کم به مواد می افزاییم و با قاشق هم می زنیم تا پودر کاکائو بصورت گلوله در نیاید و کاملا حل شود.همین طور شکر نیز کاملا حل شده باشد. سپس شیر را به یکباره به مواد داخل شیرجوش اضافه می کنیم

و (برای غلیظ تر شدن هات چاکلت از شیر پر چرب استفاده کنید و اگر می خواهید خیلی غلظت بیش از حدی داشته باشد نیز کاکائو بیش تری به مواد اضافه می کنیم) حرارت را ملایم می کنیم و تا گوشه های شیرجوش شروع به زدن حباب های ریز کرد

و مطمئن شدیم که شیر و مواد مخلوط در آن کاملا داغ شده است کمی وانیل به مواد می افزاییم و خوب با هم مخلوط می کنیم و شکلات داغ آماده شده را در ۴ فنجان به یک اندازه می ریزیم و مقداری خامه به آن می افزاییم و تا داغ است نوش جان کنید.

منبع : parsiday.com/3240-hot-chaklet

Written by

My enemies make me stronger.

Get the Medium app

A button that says 'Download on the App Store', and if clicked it will lead you to the iOS App store
A button that says 'Get it on, Google Play', and if clicked it will lead you to the Google Play store