طرز تهیه ناگت مرغ

Image for post
Image for post

ناگت مرغ

ناگت مرغ یکی از انواع ناگت های پر طرفدار و بسیار خوشمزه در سراسر جهان است که علاوه بر اینکه طعم بسیار خوبی دار خیلی فوری هم آماده سرو می شود. ناگت مرغ شباهت زیادی به کوکوی مرغ دارد البته همانطور که می دانید ناگت ها به صورت سوخاری طبخ می شوند.

با مقدار موادی که در این دستور آشپزی قرار گرفته است می توانید برای ۴ نفر ناگت مرغ تهیه کنید. در صورتی که می خواهید مقداری کمتر یا بیشتری ناگت مرغ تهیه کنید کافیست مقدار مواد را ضرب یا تقسیم کنید. با آموزش آشپزی ناگت مرغ با پرتال پارسی دی همراه باشید.

مواد لازم برای ۴ نفر

مواد لازم ناگت مرغ

  • زرده تخم مرغ ۲ عدد
  • پودر کنتاکی نصف لیوان
  • کره ۲ قاشق غذاخوری
  • روغن مایع به اندازه کافی
  • سس گوجه فرنگی به اندازه کافی
  • نمک ، فلفل قرمز و آویشن به اندازه کافی

دستور پخت

طرز تهیه ناگت مرغ

در صورت تمایل می توانید به این مواد برای کشدار شدن ناگت از انواع پنیر ها مانند پنیر گودا یا پنیر پیتزا نیز اضافه کنید. سپس در قابلمه ای کوچک و گود روغن سرخ کردنی به مقداری که کاملا ناگت ها در آن بتوانند شناور باشند می ریزیم

و قابلمه را روی حرارت کم قرار می دهیم تا به مرور زمان داغ شود.بعد باقی پودر کنتاکی را روی سطح صافی مانند تخته آشپزخانه پخش می ریزیم و مواد را روی آن قرار می دهیم و با وردنه به اندازه قطر ۱ سانتی متر مواد را پهن می کنیم

و کمی از پودر کنتاکی یا کنجد را نیز روی مواد می پاشیم و با قالب های دلخواه روی مواد را قالب می زنیم. ناگت های قالب زده را کم کم در روغن داغ قرار می دهیم تا سرخ شوند و بعد آن ها را بر می گردانیم تا هر دو طرف آن ها کاملا سرخ شوند.

پس از اینکه ناگ ها را از روغن خارج کردید روی دستمال حوله ای قرار دهید تا روغن اضافی شان گرفته شود. در آخر ناگت های سرخ شده را در سینی می کشیم و با سس گوجه فرنگی روی آن ها را تزئین می کنیم و با خیارشور و گوجه فرنگی به صورت ساندویچی نوش جان کنید.

منبع : parsiday.com/2956-naget-morgh

My enemies make me stronger.

Get the Medium app

A button that says 'Download on the App Store', and if clicked it will lead you to the iOS App store
A button that says 'Get it on, Google Play', and if clicked it will lead you to the Google Play store