طرز تهیه سالاد اندونزی

Image for post
Image for post

طرز تهیه سالاد اندونزی

سالاد اندونزی یکی از انواع سالاد های خوشمزه و پر طرفدار بین المللی است که همانطور که از نامش مشخص است اصالت آن متعلق به کشوری اندونزی می باشد. این سالاد شباهت زیادی به سالاد کلم سفید ایرانی دارد و با مواد متنوعی در کشورهای مختلف تهیه می شود.

با مواد لازم موجود در این آموزش آشپزی اندونزیایی می توانید برای ۴ نفر سالاد اندونزی تهیه کنید ، در صورتی که می خواهید مقدار کمتر یا بیشتری سالاد اندونزی تهیه کنید می توانید با ضرب و تقسیم کردن مواد ، مقدار مناسب مواد لازم را اندازه گیری کنید ، در ادامه با پارسی سرا همراه باشید.

مواد لازم برای ۴ نفر

مواد لازم سالاد اندونزی

  • ذرت نصف پیمانه
  • خیار شور ۴ عدد
  • کالباس نصف پیمانه
  • کلم برگ قرمز ۱ پیمانه
  • نخود فرنگی نصف پیمانه
  • سس مایونز نصف پیمانه
  • کلم برگ سفید ۲ پیمانه
  • نمک و فلفل سیاه به اندازه کافی

دستور تهیه سالاد اندونزی

طرز تهیه سالاد اندونزی

و در کاسه ای بزرگ می ریزیم و کنسرو ذرت و نخودفرنگی را به آن اضافه می کنیم(اگر در منزل نخودفرنگی و یا ذرت داشتید می توانید در آب جوش بریزید و کمی نمک به آب اضافه کنید و اجازه بدهید تا بجوشند و نرم شوندو به سالاد اضافه کنید)

هویج ها را بهتر است پوست نگیریم و خوب می شوییم و روی تخته آشپزخانه ریز به صورت نگینی خرد می کنیم و در بخار پز می گذاریم تا بپزند.می توانید برای زیباتر شئن سالاد هویج ها را ابتدا بخار پز کنید و بعد با قسمت درشت رنده کنید و به سالاد اضافه کنید.

سپس کالباس را خام و یا سرخ می کنیم و به صورت رشته ای خرد می کنیم و به مواد سالاد می افزاییم و خیار شورها را با قسمت متوسط رنده می کنیم و کنار می گذاریم تا آب که انداخت آب آن را بیرون می ریزیم و به سالاد اضافه می کنیم

و سس مایونز را در کاسه ای می ریزیم و کمی نمک و فلفل سیاه به آن اضافه می کنیم و خوب هم می زنیم و به سالاد می افزاییم و خوب مواد سالاد و سس را زیر و رو می کنیم تا همه نقاط سالاد آغشته به سس شود و روی کاسه را باسلفون می پوشانیم و به مدت ۲ الی ۳ ساعت در یخچال قرار می دهیم تا سس خودش را بگیرد.نوش جان

منبع : طرز تهیه سالاد اندونزی

Written by

My enemies make me stronger.

Get the Medium app

A button that says 'Download on the App Store', and if clicked it will lead you to the iOS App store
A button that says 'Get it on, Google Play', and if clicked it will lead you to the Google Play store