طرز تهیه خورش ونوشک

Image for post
Image for post

خورش ونوشک

خورش ونوشک یکی از خورش های اصلی و سنتی شهر کرمانشاه است که مانند خورش تره به عنوان یک غذای مجلسی کردی شناخته می شود. خورش ونوشک علاوه بر طعم خوبش به دلیل وجود پشته کوهی برای سلامتی نیز مفید است.

در این آموزش کامل ترین روش طرز تهیه خورش ونوشک را آماده کرده ایم. با مواد لازم ذکر شده در این دستور آشپزی می توانید برای ۴ نفر خورش ونوشک تهیه نمایید. با دستور پخت و طرز تهیه خورش ونوشک در ادامه با همدوره همراه باشید.

مواد لازم خورش ونوشک

گوشت خورشتی ۴۰۰ گرم

پیاز بزرگ ۱ عدد

گوجه فرنگی بزرگ ۲ عدد

رب گوجه فرنگی یک قاشق غذاخوری

زعفران دم کرده یک قاشق غذاخوری

روغن مایع به اندازه کافی

نمک ، فلفل سیاه و زردچوبه به اندازه کافی

طرز تهیه خورش ونوشک

در مرحله بعدی گوشت خورشتی را خرد کنید و به قابلمه اضافه کنید. پس از اینکه گوشت بخوبی سرخ شد رب گوجه فرنگی را اضافه کنید و کمی تفت دهید تا رب هم سرخ شود سپس چند لیوان آب به قابلمه اضافه کنید و اجازه دهید گوشت بپزد.

ونوشک را از قبل به مدت دو ساعت بخیسانید سپس با مقدار کمی روغن تفت دهید تا کمی سرخ شود پس از اینکه گوشت نیم پز شد ونوشک را به قابلمه اضافه کنید. برای اینکه راحت تر پوست گوجه فرنگی ها را جدا کنید انها را در آب جوش بیندازید.

پس از اینکه پوست گوجه فرنگی ها را جدا کردید انها را خرد کنید و پس از اینکه ونوشک و گوشت پختند به قابلمه خورش اضافه کنید. در پایان طعم خورش را بچشید و مقداری نمک ، فلفل سیاه و آبلیمو اضافه کنید. پس از اینکه خورش جا افتاد آنرا به همراه برنج سرو کنید.

منبع : hamdore.com

Written by

My enemies make me stronger.

Get the Medium app

A button that says 'Download on the App Store', and if clicked it will lead you to the iOS App store
A button that says 'Get it on, Google Play', and if clicked it will lead you to the Google Play store