طرز تهیه جوجه کباب تابه ای

Image for post
Image for post

جوجه کباب تابه ای

جوجه کباب تابه ای یکی از انواع روش های پخت جوجه کباب است که به دلیل محدودیت در منزل برای استفاده از منقل ذغال مورد استفاده قرار می گیرد. با این روش می توانید جوجه کباب را به صورت کاملا مجلسی برای مهمانی ها خود طبخ کنید.

در این آموزش کامل ترین روش طرز تهیه جوجه کباب تابه ای را آماده کرده ایم. با مواد لازم ذکر شده در این دستور آشپزی می توانید برای ۴ نفر جوجه کباب تابه ای تهیه نمایید. با دستور پخت و طرز تهیه جوجه کباب تابه ای در ادامه با همدوره همراه باشید.

مواد لازم جوجه کباب تابه ای

پیاز بزرگ ۱ عدد

کره ۵۰ گرم

گوجه فرنگی ۴ عدد

فلفل دلمه ای ۱ عدد

زعفران دم کرده ۱ قاشق غذاخوری

روغن مایع به اندازه کافی

نمک ، پودر سیر و فلفل سیاه به اندازه کافی

طرز تهیه جوجه کباب تابه ای

برای سرخ کردن جوجه ها یک تابه مناسب ( بهتر است از تابه چدنی یا تفلون استفاده کنید ) روی حرارت بگذارید و مقداری کمی روغن مایع داخل تابه بریزید. در مرحله بعدی تکه های مرغ را به ترتیب داخل تابه بچینید و اجازه دهید با حرارت بسیار ملایم کباب شوند.

پس از چیدن جوجه ها مقداری نمک ، فلفل سیاه و پودر سیاه روی جوجه ها بپاشید سپس درب تابه را بگذارید. پس از اینکه سمت زیرین جوجه ها سرخ شد آنها را بچرخانید تا سمت دیگرشان نیز سرخ شود. پس از اینکه جوجه ها تقریبا آماده شدند مخلوط کره و زعفران را اضافه کنید.

جوجه ها را چند دقیقه داخل کره و زعفران تفت دهید تا لذیذتر و خوشرنگ تر شوند. در مرحله بعدی گوجه فرنگی ها ، پیاز و فلفل دلمه ای را خرد کنید و در کنار تابه تفت دهید تا نرم شوند. پس از اینکه سبزیجات نرم شدند جوجه کباب را به همراه نان یا برنج سرو کنید.

منبع : hamdore.com/5277-jooje-tabei

Written by

My enemies make me stronger.

Get the Medium app

A button that says 'Download on the App Store', and if clicked it will lead you to the iOS App store
A button that says 'Get it on, Google Play', and if clicked it will lead you to the Google Play store