طرز تهیه ترشی ازگیل

Image for post
Image for post

ترشی ازگیل

ترشی ازگیل یکی از انواع ترشی های خوشمزه و مجلسی ایرانی است که علاوه بر اینکه طعم بسیار خوبی دارد ، برای سفره آرایی و تزیین غذاها نیز مناسب می باشد. به دلیل اینکه ازگیل یک میوه پاییزی است این ترشی خوشمزه در فصل پاییز تهیه می شود.

با مقدار موادی که در این دستور قرار گرفته است می توانید یک شیشه ترشی ازگیل تهیه کنید. در صورتی که می خواهید مقدار کمتر یا بیشتری ترشی ازگیل تهیه کنید کافیست مقدار مواد را ضرب یا تقسیم کنید. با آموزش طرز تهیه ترشی ازگیل با پارسی دی همراه باشید.

مواد لازم برای ۱ شیشه

مواد لازم ترشی ازگیل

  • نمک به اندازه کافی
  • سرکه ۷۵۰ سی سی
  • ازگیل رسیده ۱ کیلوگرم
  • شکر ۱ قاشق غذاخوری
  • پودر فلفل قرمز نصف قاشق چایخوری

دستور تهیه

طرز تهیه ترشی ازگیل

تا فرصت داریم دم ازگیل ها را می گیریم و تمیز می شوییم و در آبکشی قرار می دهیم و دستمالی را پهن می کنیم و ازگیل ها را روی دستمال می ریزیم و با دستمال حوله ای آن ها را کاملا خشک می کنیم. به سرکه سر می زنیم اگر جوش آمده بود

و تمبر هندی در آن حل شده بود قابلمه را از روی حرارت بر می داریم و صبر می کنید تا سرد شود و بعد از صافی ترکیب تمبر و سرکه را رد می کنیم.سپس قابلمه را می شوییم و مجددا سرکه صاف شده را داخل آن می ریزیم و روی حرارت ملایم قرار می دهیم

و ازگیل ها را به آن اضافه می کنیم و تامل می کنیم تا سرکه بجوشد و آنگاه شکر را اضافه می کنیم و با قاشق آرام مخلوط می کنیم تا کاملا حل شود و سرکه نیز به غلظت کافی برسد و قابلمه را از روی حرارت بر می داریم و صبر می کنیم تا مواد ترشی سرد شوند.

پس از آن پودر فلفل قرمز و کمی نمک روی مواد ترشی می ریزیم و آرام مخلوط می کنیم تا ازگیل ها آسیب نبینند و در شیشه می ریزیم و درب آن را محکم می بندیم و به مدت ۱۰ روز تا ۲ هفته در یخچال نگهداری می کنیم و پس از آن ترشی ازگیل آماده شده را نوش جان کنید.

منبع : parsiday.com/3302-torshi-ezgil

Written by

My enemies make me stronger.

Get the Medium app

A button that says 'Download on the App Store', and if clicked it will lead you to the iOS App store
A button that says 'Get it on, Google Play', and if clicked it will lead you to the Google Play store