خواص و مضرات چای ترش

Image for post
Image for post

خواص و مضرات چای ترش

چای ترش که با نام های متفاوت چای مکه ، چای مالمیر ، چای قرمز و چای روزل هم شناخته می شود از کاسبرگ های گیاه چای ترش تهیه می شود. چای ترش از چای هایی محسوب می شود که بر خلاف چای سیاه می توانید آنرا به صورت سرد یا گرم مصرف کنید.

در این مطلب مجموعه ای از مهم ترین خواص و مضرات چای ترش را به صورت خلاصه جمع آوری کرده ایم ، برای شناخت بیشتر خواص چای ترش و عوارض مصرف آن در ادامه با سایت پارسی سرا در دسته بندی خواص مواد غذایی همراه باشید.

فواید و خاصیت های چای ترش

خواص ضد سرطان

درمان سرماخوردگی

جوان سازی پوست صورت

کاهش غلظت خون

کاهش فشار خون بالا

تسریع درمان زخم

سلامت قلب

درمان کبد چرب

درمان کم خونی

کاهش وزن و لاغری

عوارض و زیان های چای ترش

کاهش فشار خون

چای ترش برای کسانی که دارای فشار خون بالا هستند مناسب است زیرا باعث کاهش یافتن فشار خون می شود اما اگر کسی دارای فشار خون پایین باشد مصرف چای ترش می تواند باعث مشکلاتی در بدن فرد مصرف کننده باشد.

البته اگر چای ترش به صورت متعادل مصرف شود مشکلی ایجاد نمی کند اما در دوزهای بالا می تواند علائمی مانند سرگیجه و ضعف بدنی به دنبال داشته باشد. از این رو توصیه می شود از مصرف بیش از اندازه چای ترش بپرهیزید.

کاهش قدرت باروری و دوران بارداری

البته چای ترش برای زنان باردار هم توصیه نمی شود و بهتر است کسانی که قصد بچه دار شدن را دارند تا زمانی که فرزندشان به دنیا نیامده است از مصرف چای ترش صرف نظر کنند. البته چای ترش خواصی هم در بارداری دارد ولی توصیه می شود مصرف نشود.

مصرف چای ترش باعث سقط جنین نمی شود اما مصرف متداوم و بیش از اندازه آن می تواند به جنین صدماتی وارد کند. مصرف چای ترش می تواند سطح استروژن خون را در زنان باردار کاهش دهد و باعث کم وزنی جنین شود.

منبع : خواص و مضرات چای ترش

Written by

My enemies make me stronger.

Get the Medium app

A button that says 'Download on the App Store', and if clicked it will lead you to the iOS App store
A button that says 'Get it on, Google Play', and if clicked it will lead you to the Google Play store