خواص و مضرات پاپ کورن

Image for post
Image for post

خواص و مضرات پاپ کورن

پاپ کورن به نام‌های دیگری مانند پفیلا، ذرت بو داده، پف فیل و چس فیل شناخته می‌شود. در اثر حرارت دادن نوعی خاص از ذرت ، بدست آمده و یکی از میان وعده‌های خوش‌مزه و پرطرف‌دار در سراسر جهان می‌باشد. طبع ذرت بو داده سرد و خشک است.

در این مطلب مجموعه ای از مهم ترین خواص و مضرات پاپ کورن را به صورت خلاصه جمع آوری کرده ایم ، برای شناخت بیشتر خواص پاپ کورن و عوارض مصرف آن در ادامه با سایت پارسی سرا در دسته بندی خواص مواد غذایی همراه باشید.

خاصیت ها و فواید پاپ کورن

کاهش قند خون

در پاپ‌کورن مقادیر زیادی از فیبر و منگنز وجود دارد که باعث بهبود سطح انسولین شده و قند خونِ در بیماران مبتلا به دیابت نوع دوم را کاهش می‌دهد.

کاهش وزن و لاغری

با مصرف یک فنجان پاپ‌کورن شما می‌توانید سی کالری بدست آورید علاوه بر این ذرت بوداده بدلیل داشتن فیبر غذایی بالا با مهار هورمون گرلین باعث کاهش اشتها شده و از پرخوری جلوگیری کرده و به کاهش وزن کمک می‌کند. همچنین ذرت بو داده دارای چربی‌های اشباع بسیار کمی می باشد که برای بدن مفید بوده و از اضافه‌وزن و چاقی جلوگیری می‌کند.

تقویت استخوان

منگنز موجود در پاپ کورن باعث تولید ، حفظ سلامت و تراکم استخوان ها شده و برای افراد در سنین بالا مفید است. منگنز یک ماده معدنی بوده که از ساختار استخوانی زنان در دوران یائسگی حمایت کرده و خطر ابتلا به بیماری های استخوانی مانند آرتریت و آرتروز را کاهش می دهد. پس بهتر است برای جلوگیری از بیماری های استخوانی در سنین بالا پاپ کورن میل کنید.

درمان یبوست و اسهال

پاپ‌کورن از دانه‌های کامل ذرت می‌باشد که دارای جوانه و سبوس است. این خوراکی خوشمزه که به‌‌عنوان یک میان وعده شناخته می‌شود دارای فیبر فراوان بوده که به هضم غذا کمک کرده و با افزایش حرکات روده یبوست و اسهال را درمان می‌کند.

مناسب ورزش های سنگین

پاپ‌کورن دارای کالری کمی بوده و به دلیل فیبر فراوانی که دارد برای افراد چاق مؤثر است چرا که از پرخوری جلوگیری کرده و کاهش چربی بدن را به دنبال دارد. ورزش‌کاران ورزش‌های سنگین مانند بدن‌سازی می‌توانند از این میان وعده استفاده کنند. مقادیر بالای آنتی‌اکسیدان موجود در ذرت بوداده خطر ابتلا به بیماری‌هایی قلبی و عروقی را در بدنسازان کاهش می دهد.

درمان کم خونی

آهن موجود در ذرت بوداده باعث افزایش تولید گلبول‌های قرمز خون شده و به بیماری کم‌خونی ناشی از فقر آهن کمک می کند.

جوان سازی پوست

آنتی‌اکسیدان موجود در ذرت بوداده با رادیکال‌های آزاد موجود در بدن مقابله کرده و به رفع چین‌وچروک پوست کمک کرده و جوان‌سازی پوست را به دنبال دارد.

عوارض و زیان های پاپ کورن

التهاب دستگاه گوارش

اگر از التهاب روده رنج می‌برید بهتر است از مصرف زیاد پاپ کورن خودداری کنید چرا که باعث التهاب دستگاه گوارشی شده و بیماری های گوارشی را به دنبال دارد.

Written by

My enemies make me stronger.

Get the Medium app

A button that says 'Download on the App Store', and if clicked it will lead you to the iOS App store
A button that says 'Get it on, Google Play', and if clicked it will lead you to the Google Play store