خواص و مضرات جوانه ماش

Image for post
Image for post

خواص و مضرات جوانه ماش

جوانه ماش که مرطوب کردن و نگهداری از دانه های ماش در محیط مناسب به دست می آید حاوی مواد معدنی و ویتامین های بسیاری می باشد که برای سلامتی بدن ضروری هستند. مصرف جوانه ماش به دلیل پروتئین بالا به گیاه خواران توصیه می شود.

در این مطلب مجموعه ای از مهم ترین خواص و مضرات جوانه ماش را به صورت خلاصه جمع آوری کرده ایم ، برای شناخت بیشتر خواص جوانه ماش و عوارض مصرف آن در ادامه با سایت پارسی سرا در دسته بندی خواص مواد غذایی همراه باشید.

فواید و خاصیت های جوانه ماش

پیشگیری از سرماخوردگی

با قوی شدن سیستم ایمنی بدن ، احتمال ابتلا به بیماری های ویروسی و عفونی مانند آنفولانزا و سرماخوردگی به طور قابل ملاحظه ای کاهش می باشد. کسانی که سیستم ایمنی ضعیفی دارند می توانند جوانه ماش را در رژیم غذایی خود قرار دهند.

مناسب برای بدنسازی

جوانه ماش حاوی مقادیر غنی از پروتئین گیاهی و طبیعی می باشد که برای ساخت عضله های جدید ضروری است و افرادی که به ورزش های سنگین مثل بدنسازی و پرورش اندام علاقمند هستند می تواند آنرا جایگزین داروهای مضر کنند.

البته خواص جوانه ماش برای ورزش بدنسازی همین جا تمام نمی شود زیرا جوانه ماش حاوی مقادیر غنی از کربو هیدرات نیز می باشد که پس از تمرینات سخت و سنگین بدنسازی می تواند به ریکاوری عضلات بدن کمک شایانی کند.

پیشگیری از پوکی استخوان

جوان سازی پوست

بهبود گوارش

درمان ریزش مو

سم زدایی کبد

درمان کم خونی

درمان یبوست

کاهش وزن و لاغری

کاهش فشار خون

عوارض و زیان های جوانه ماش

تشدید اسهال

مصرف بیش از حد جوانه ماش می تواند باعث اسهال شود. افرادی که دارای معده های ضعیف هستند و مستعد اسهال هستند با مصرف بیش از حد جوانه ماش ممکن است دچار اسهال شدید و اختلالات گوارشی شوند.

از این رو توصیه می شود کسانی که مشکلات گوارشی ندارند به صورت صحیح از جوانه ماش استفاده کنند و کسانی که دارای سابقه مشکلات گوارشی هستند قبل از مصرف با پزشک متخصص مشورت کنند تا دچار مشکلات بعدی نشود.

منبع : خواص و مضرات جوانه ماش

Written by

My enemies make me stronger.

Get the Medium app

A button that says 'Download on the App Store', and if clicked it will lead you to the iOS App store
A button that says 'Get it on, Google Play', and if clicked it will lead you to the Google Play store